EVFR 2.0: opakowanie innej konstrukcji

Z poprzedniego projektu opakowanie (trapezowej), to był miły prosty kształt, ale paczka zamontowany wewnątrz ramy trochę dziwne i trudno zmieścić się w kontrolerze i ładowarki. Zacząłem myśleć, może będzie bardziej proste, aby baterie w jakimś kształcie litery L wokół silnika. Ponieważ jest ~ 10 "między słupkami ramy, pomyślałem, możemy uzyskać 5 szerokości komórki w układzie schodkowym. Prąd popłynie po jednej stronie, do innych i nie będzie 2 opakowania zasadniczo. Pokrywa będzie proste i punkty montażowe opakowanie będzie blisko narożników / stronach opakowania, które jest dobre dla wytrzymałości.

Spędziłem kilka oprócz środy z moim kumplem Travis (T2) rodzaju przedrzeźniając go i wyglądało to jak to pasuje. Aby upewnić się, wróciłem w sobotę i zrobiliśmy makieta na skalę opakowania z rzeczywistych wymiarów. Wystarczy karton i taśma to czas (rdzeń z pianki została zbyt skomplikowana).

I dopasować go do roweru i to całkiem dobrze pasuje właściwie. Trafi teraz do zbiornika po bokach, ale jest jakaś dodatkowa przestrzeń w opakowaniu, tak myślę, że to pasuje idealnie. Zbiornik nie jest wyposażony z przodu zamontować albo, tak powinno podnieść trochę na ramie. Myślę, że chcę być tylko opakowanie baterii i pozostawić stycznik i BMS na zewnątrz. To jest po prostu zbyt twarde, aby dopasować wszystko, wnętrze i stworzyć miły pokrywę dla niego. Regulator pasuje gdzie przy chłodnicy nie, co jest dobre, bo dostaje mnóstwo przepływu powietrza przez radiatora Noah wykonane. Ładowarka może przejść bezpośrednio pod kontroler w dolnej części opakowania. Nawet z widły skompresowane, jest około 5-6 "luzu poziomego.

T2 i zdecydowałem, że to będzie końcowy styl opakowanie. Nie tylko uproszczenie montażu, zwiększenie wytrzymałości, ale również, że łatwiejsze do wytwarzania paczki. Pozostawia również mnóstwo miejsca pod siedzeniem dla pola zawierającego BMS, DC-DC i niektóre inne elementy elektryczne. Będziemy opracowywaniu modelu w 3D w tym tygodniu i mają rysunki do mojego kumpla Dave do produkcji.

tons of room under the seat now
charger, pack and controller/heatsink. Perfect fit.
new battery pack shape mocked up and placed in the frame
nre pack mockup, a little tight on the top, but we oversized it a little.
nre pack mockup, a little tight on the top, but we oversized it a little.
 

3 Komentarze

 • Ben Timby, 19 kwietnia 2012 @ 07:36

  Hej Szukałem wokół witryny, dość niesamowite rzeczy! Czy masz specyfikację dla maksymalnej prędkości i jeszcze wahają?

 • Przez Travis 25 kwietnia 2012 @ 19:13

  Dzięki stary! Zrobiłem kilka Calcs i rejsy dookoła powinienem dostać około 50 mil, a na autostradzie może bliżej prędkości do 40 mil. Maksymalna prędkość powinna wynosić około 90 mil na godzinę, ale ja naprawdę nie planujemy uzyskanie znacznie powyżej limitu prędkości .... ale zobaczymy. Nie wiem dokładnie / zakres prędkości, aż to się robi.

 • Przez Ashish , 02 listopada 2013 @ 05:10

  dobra robota, bardzo zainteresowany, aby zobaczyć swój wynik końcowy, mam kilka 800 VFR-tych mam nadzieję utrzymać 1 gazu do pracy na etanolu, inne mam nadzieję, EV, zależy od tego, jak radzą sobie, powodzenia, musimy więcej postępowych myślicieli :)

Inne Linki do tego posta

  RSS dla komentarzy do tego posta. Trackback URI

  Zostaw komentarz

  WordPress Themes

  Linki Twitter zasilany przez Tweet to v1.8.3 , WordPress wtyczki do Twitter.