Out ar veco un ar Empulse R

Tāpēc ir pienācis laiks teikt ardievas uz manu eVFR un teikt hello uz 2013 Brammo Empulse R.

image

EVFR sākās pirms dažiem gadiem, un pēc tam jauninājums sāka, lai palielinātu veiktspēju un diapazonu. Starp uzturas aizņemts ārpus darba un ar sānu uzņēmējdarbību, man nav bijis rezerves laiks, kas vajadzīgs, lai pabeigtu. Esmu bijis atkarīgs no EV draugiem raktuvju par fabrication/welding/3D CAD, tāpēc man ir jāstrādā par to grafiku. Elektriskā sistēma ir kopā kādu laiku tagad, bet mehāniskā puse ir visiem, bet apstājās. Tāpēc es sāku skatīties uz manu citas iespējas; pirkt pret būvēt. Pēc daudz domāja, es esmu nolēmis pārdot to, ko man un iegādāties ražošanas motociklu.

Tātad ar šo lēmumu, es sāku pārdot visu. Mans eVFR šasijas, mans SV650, elektrisko komponenti (motors, kontrolieris, baterijas, lādētājs BMS) un mana nesen iegādājās akumulatoru testēšanas iekārtas, lai es varētu nodot to visu uz jaunu velosipēdu. Es sapratu pārvietojas no DIY ar ražošanu es nebūtu nepieciešams kāds no maniem iekārtu. Es esmu saglabājot Electro dzinējspēku, LLC. Atvērts un ir joprojām pārdod daļu, bet es nedomāju, ka es būšu tikpat lielā mērā saistīts ar bateriju testēšanu no šī punkta uz priekšu. Es vēl joprojām var piekļūt manam testēšanas iekārtu, ja man to vajag, jo tas tiek pārdots mans draugs vietas.

Tad es pavadīju pēdējā mēneša laikā, vai arī tā pētot visu, es varētu par visiem bikes pieejami. Esmu lasīt pārskatus, runāja ar cilvēkiem, kas pieder vienam, 3rd partijas, kas ir apsēts viens, noskatījos video, ieskatījās tehnoloģijas iekšpusē katram, apskatīt to, kas nāk ar katru vienu. Es runāju ar tirgotāju, piemēram, Harlan Flagg Holivudas Electrics un tieši uz Brian pie Brammo. Pēc nosvēršanas galā Pro un con ir par katru, es uzskatu, ka Empulse ir tas, ko es meklēju ar velosipēdu.

Es teicu Brian, ka es gribētu, lai virzītos uz priekšu, bet nav Oregon tirgotāji vēl, tāpēc mēs mēģinājām izdomāt, kā, lai saņemtu manu roku uz vienu pirms pavasarī. Jo mana tuvumā Ashland, un elastība laiku, Brian teica viņš, lūdzu, dariet man zināmu, ja tādas ir bijušas iespējas iegādāties tirdzniecības / inženieru velosipēdu, ja kāds nāca pieejami. Viņš man teica, jāgaida varētu būt īss vai garš, bet es nolēmu laist gaidīšanas sarakstā, lai redzētu, kas notiek.

Pēc apmēram mēneša sarakstā, Brian ļaujiet man zināt, ka tur bija inženierijas velosipēds pieejama. Tas ieguva 500 punktus par to, bet citādi pilnu ražošanas modeli. Es lūdzu viņu "White Noise" apdari. Viņi gatavojas palaist to caur savu QC departaments, lai pilnībā pārbaudītu velosipēds, un ļaujiet man zināt, kad tas ir pieejams Pickup vai, ja viņi nāk pie Portland un varētu piegādāt.

Man nav cietā ideja par to, kad es ņemšu, bet es domāju, marta sākumā, tieši laikā izjādes sezonā, lai sāktu. Es esmu satraukti, lai neteiktu vairāk.

PS es paturēšu šo tīmekļa vietni veido kādu laiku nākamajām paaudzēm, bet es, visticamāk, netiks norīkošanu vairāk eVFR saistītos emuāra atjauninājumus.

EVFR 2.0: Building iepakojums

Tas ir bijis lēns vasarā. Es esmu bijis pārāk aizņemts šovasar iegūt daudz darīts, un Dāvids pārcēla savu veikalu. Man nav ievietojis pēdējā laikā, bet man ir darot lietas, un izslēgt. Esmu arī bijis izjādes mans SV650 mazliet. Tiešām priecīgs es saņēmu šo praksi, bet velosipēds tiek pabeigta. Es labprātāk uzzinātu par šo nekā eVFR. Es negribētu, lai piliens, vai nu, bet es labprātāk piliens SV650 (Vai rāmis sliders) nekā eVFR ar retām stiklplasta plūdpārsegi.

Pirms dažām nedēļām es nolēmu es gribēju bin manas šūnas. Es aizņēmies IS metrs no drauga. Tas ir AC pretestības mērītāju un es saprotu, ka tas nav precīzi man DC pretestība, bet tas ļaus man organizēt šūnas grupās līdzīgu IR vērtību. Es pavadīju dažas naktis kopā ar savu draudzeni testēšanas šūnas un rakstveidā IS vērtību uz tiem (viņa ir awesome!). Man ~ 150 šūnas, ko mēra starp 5,0-5.9mOhm un tāpat kā 30 no 6,0-6.9mOhm. Viens es domāju, bija virs 7, bet tas bija tikai rezultātā nav pievienots pareizi. Man bija dažas šūnas, kas bija pārbaudes šūnas un daži, kas liecināja zema sprieguma, tāpēc es noteikti tos atcelt testēšanai un turpmākai studiju / iznīcināšanu.

Tagad, ka man bija kastes šūnu, es pamanīju dažas bija niecīga vairākas rūsas specs par tiem. Neviens no rūsas bija ļoti slikti, bet es gribēju, lai saņemtu paciņu ar tik maz vai nav rūsa par to, kā iespējams. Daži no mērķiem, kad tiek piemērots epoksīda, šķiet, ir inficēti, un dažos gadījumos parādījās starp lietu un zilā plastmasas segumu. Pēc organizējot šūnas, man ir ~ 165 šūnas, kas ir tuvu 100%, un ir starp 5,0 un 7.0mOhm. Pārējie ir ekstras un tiks izmantota, ja man ir nepieciešams, lai aizstātu šūnas. Es plānoju uz liekot nelielu paciņu 16 šūnas kopā 4s4p 1/2kwh vienošanos par testa iepakojums, ka es varētu arī izmantot ar invertoru par portatīvu enerģijas (var izmantot kā mazu avārijas iepakojuma iekasēt velosipēdu).

Tātad, pēc šķirošanas šūnas, es saņēmu ūdens strūklas cut vara buss-bārs de-burred un gatavs montāžai. Es mēdzu grupas pašas IS vērtību montāžu katru paralēlo grupu. Tas nodrošina to, ka visas šūnas dalīties pašreizējo tikpat cik vien iespējams. Es domāju, ka man vajag dažas garākas nerūsējošā tērauda skrūves. Skrūves, kas nāca ar šūnām, šķiet, ir visas vietas attiecībā uz kvalitāti, un daži pavedieni ir viegli attīrīta. Neskatoties uz 2 skrūves jautājumiem, iepakojums gāja kopā labi, un tas mēra 36.38V (~ 3.3V/cell). Šeit ir dažas bildes no būvniecības 11s5p mazāku iepakojumu (atrodas virs motora):

11s5p rear pack half finished
11s5p rear pack half finished
11s5p rear pack half finished


11s5p rear pack
11s5p rear pack
11s5p rear pack

Es esmu gatavojas rīt Dāvida un pagriežot iepakojumu pār viņu, lai mēs varētu sākt no plastmasas turētāji / akumulatora kastē.

Es arī vēlreiz sāku novadīšanu projektu. Esmu sapulcējušies lielāko gabalos un salikt kopā shematisks. Es esmu gotten palīdzību no dažiem draugiem Bob Simpson un John Muchow (paredzēti CC400 novadīšanu Man). Es domāju, ka mēs esam risināt visus jautājumus, kas bija ieilgušas, un sapratu, vieglāk veids, kā apturēt maksas, ja signalizācija ir iedarbināta. Man ir sava veida Interlock tiesības tagad. Zemsprieguma signalizācija, Over-strāva signalizācija, Over-temperatūras signalizācijas un avārijas Stop visi vadu uz nofiksējamo releju. Ja kāds no tiem izraisa, vārti FET ir velk zems, un izkraušanas apstājas. Kontaktori ir tikai tur, lai savienot / atvienot akumulatoru, un neapstāties testu. Šeit ir pic no daļām un shematisks:

Discharger project

Anyway, tas arī tagad. Esmu samazināt par manu sociālajiem pienākumiem un atjaunoja savu motivāciju novadītājs un eVFR. Es, iespējams, sākt veidot lielāku priekšējo iepakojumu šonedēļ, ja man laiku.

EVFR 2.0: lēns progress, bet jauns motocikls

Es atvainojos, tas ir bijis, bet kopš mana pēdējā update. Tas ir bijis ļoti aizņemts, un žēl, pēdējo pāris mēnešu laikā. Mana tante nomira, un tad drīz pēc tam, mans brālēns saslima un nomira. Es devos uz tantes bērēm, un devās apmeklēt manu brālēnu, pirms viņš nomira. Sajauc ar visu, kas man bija 2 ģimeņu salidojumos ierasties, viens Aidaho un viens Montana, kā arī saņemt prom mini brīvdienas manas draudzenes dzimšanas dienu. Tas nav atstājis mani daudz laika vispār strādāt velosipēdu.

Attiecībā uz akumulatoru, plastmasa nav noslīpēti, jo mans draugs pārvietojas savu veikalu, tāpēc man ir nepieciešams, lai iepirkties par vietu, kas var darīt to man. Viņš, par laimi, iegūt vara bussbars sagatavots, izsūtīja un ūdensstrūklas samazināt. Viņi sēž manā garāžā tieši tagad, un es varu sākt raupja montāža manu iepakojuma. Es gribu, lai atbilstu to IS paralēlās grupās, cik vien iespējams, kamēr es varēšu iepakojums kopā, lai pašreizējais normalizējas starp paralēlām šūnām. Pēc tam, es varētu darīt daži salīdzinošai pārbaudei visu elektrisko sistēmu, kamēr es strādāju nākamo pāris mēnešu laikā, lai iegūtu plastmasas sagriež un akumulatora kastē kas veidota. Es droši vien celt velosipēdu atpakaļ uz manu vietu.

Sakarā ar negaidītu ārkārtēju ģimenes apstākļu dēļ, vasaras brīvdienas un pārvietošanu no mana drauga veikalā, man bija likt lietas off mazliet vairāk. Ak, labi, mans acu joprojām balvu!

Esmu nolēmis tikmēr, ka būtu labi, lai iegūtu kādu sēdekli laiku, un es nopirku 2000 Suzuki SV650. Tas ir sava veida ielu cīnītājs ar jauku cauruļveida rāmja un atklātas izskatu ar apļveida lukturi. I skaitlis, ja es varu iet uz / no darba, es varētu vismaz iegūt kādu praksi pirms mana otra velosipēds tiek darīts. Esmu bijis nieze braukt, jo es saņēmu savu apstiprinājumu.

Anyway, tas arī tagad. Es ceru, ka es būšu strādā pie bussing baterijas uz pāris nedēļām starp zirgiem.

image

EVFR 2.0: Fiberglass fun!

Tā Dave strādā pie akumulatoru zīmējumiem, es sapratu, es gribētu koncentrēties uz citām lietām, piemēram, stikla šķiedras un lukturiem. Kad es pirmo reizi atklāju augšējā, tas nebija lukturu caurumus tajā. Es nolēmu darīt dual lukturu pārveidi, bet ir vajadzīgs, lai stiklšķiedras gaismas uz aptecētājs. Es pavadīju pēdējā naktī strādājot mazliet ar Dave izgriezt lukturu caurumus un veikt dažas konusveida ieliktņi, lai iet apkārt lukturu man. Mēs arī patched gāzes tvertnes uzpildes caurums. Es iešu atpakaļ piektdien pabeigt līdz stiklašķiedras un sākt slīpēšana ar pārsegi.

headlight tapered inserts
gas tank fuel filler patch
Holes for the headlights in the VFR upper

Dual headlights in the VFR upper
Dual headlights in the VFR upper

Es arī saņēmu sacīkšu asti par velosipēds, bet diemžēl tas ir bojāts sūtījumu tāpēc tas ir got, lai salabo. Es esmu priecīgs es esmu vēl šķiedru Vitrifikācija sīkumi. Šeit ir pic no tā tagad, un to, ko tas izskatās, kad tā veikta (pic ir no gāzes velosipēds ir puisis es zinu).

my Race Tail
Pic of another bike with race tail

Tāpēc galu galā stiklšķiedras remonta / uzpildes / modifikācija ir darīts, es nopirkšu visu pārsegi uzstādīts, urbts un slīpēti / Bondo-ed, lai viņi gatavi krāsu drīz. Tas tiešām sāk veidoties.

Es domāju, ka es paturēšu to baltu, tas ir patiešām tīru izskatu. Es biju domājis dažas Vinyl grafikas, piemēram, PCB dizainu. Es paskatījos apkārt vienā dienā, un konstatēja, ka BMW ActiveE, un tas ir diezgan daudz, ko man bija manā prātā. Vienkāršs sudraba iekrāsotajā PCB pēdas uz balta fona. Jauka un tīra un unikāls. Es ņemšu tikai, lai saņemtu kravas kādu to darīt vinila. Šeit ir pic no ActiveE (pieklājīgi no e90post forums )

from here: http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=518814

Atpakaļ no pārtraukuma

Es pārcēlos ar GF pirms pāris nedēļām, un diemžēl starp iepakošanas un pārvietojas, man bija push velosipēds projektu malā mazliet. Mans draugs bija arī milzīgs projekts darbā un nevar strādāt par to, vai nu. Izskatās, ka tas ir atpakaļ uz darbu šīs nedēļas nogalē, un blakus, lai iegūtu lietas sāka atkal.

Es gribētu, lai pārbaudītu manas baterijas mazliet šis nākamnedēļ manā brīvajā laikā, un tie daži IR atbilstošas ​​/ šķirošanu. Arī vēlas iegūt kādu no stiklašķiedras izurbti un padotas.

Sāk, lai iegūtu vairāk un vairāk satraukti!

EVFR 2.0: dažādos iepakojumos Design

Ar iepriekšējo iepakojuma dizains (trapecveida), tā bija jauka vienkārša forma, bet iepakojums uzstādīts rāmja iekšpusē mazliet dīvaini, un, kas ir grūti, lai ietilptu kontrolieris un lādētāju. Es sāku domāt, varbūt tas būtu vienkārši ir baterijas sava veida L formas ap motoru. Jo tur ir ~ 10 ", starp rāmja amatu, es sapratu, mēs varam iegūt 5 šūnu plaša reglamentētā konfigurācijā. Pašreizējais varētu plūst uz leju vienā pusē, uz augšu otru un tur būs 2 iepakojumi būtības. Vāks būtu vienkārša un montāžas punkti iepakojums būtu tuvu stūriem / malām iepakojuma, kas ir liels spēks.

Es pavadīju dažas weds ar manu draugu Travis (T2) veida dzeltenais to uz augšu, un tas izskatījās kā tas fit. Lai pārliecinātos, es atgriezos sestdien un darīja to-skalas mockup uz iepakojuma ar reāliem izmēriem. Vienkārši kartons un lentes šoreiz (putu kodols bija pārāk sarežģīta).

Es fit to velosipēdu, un tas iederas diezgan labi patiesībā. Tas hits tvertne tagad uz sāniem, bet tur ir dažas papildu telpas iepakojumā, tāpēc es domāju, ka tas būs piemērots perfekta. Tvertne nav aprīkots ar front mount, vai nu, lai tā būtu jāpaaugstina nedaudz pie rāmja. Es domāju, ka es gribu pack būt tikai baterijas un atstāt slēdzējs un BMS ārpuses. Tas ir pārāk grūti, lai ietilptu visu, kas iekšā, un jauku vāku par to. Kontrolieris der labi, ja sākotnējais radiatoru darīja, kas ir jauki, jo tas kļūst tonnas gaisa plūsmu caur siltuma izlietnes Noah veikts. Lādētāju var iet labi zem kontrolieris pie apakšā iepakojuma. Pat ar dakšu saspiestu, tur ir apmēram 5-6 "horizontālo klīrensu.

T2, un es nolēmu, ka tas būs pēdējais iepakojums stilu. Tā ne tikai vienkāršos montāžas un palielinātu strukturālo izturību, bet arī padara to vieglāk izgatavot iepakojumu. Tas arī atstāj ton telpas zem sēdekļa kastē, kas satur BMS, DC-DC un dažas citas elektriskās sastāvdaļas. Mēs būsim izstrādes modeli 3D šonedēļ, un ir zīmējumus mans draugs Dave par ražošanas.

tons of room under the seat now
charger, pack and controller/heatsink. Perfect fit.
new battery pack shape mocked up and placed in the frame
nre pack mockup, a little tight on the top, but we oversized it a little.
nre pack mockup, a little tight on the top, but we oversized it a little.

WordPress Tēmas

Twitter saites powered by čivināt Šī v1.8.3 , WordPress spraudnis uz čivināt.