Iš su senais ir su Empulse R

Taigi atėjo laikas atsisveikinti su savo eVFR ir pasisveikinti su 2013 Brammo Empulse R.

image

EVFR prasidėjo prieš keletą metų ir tada atnaujinti ėmė didinti našumą ir asortimentą. Tarp esančių užimtas ne darbo ir turintys šalutinį verslą, aš neturėjo laisvo laiko, reikalingą užbaigti. Aš priklausoma nuo EV bičiuliais iš kasyklos fabrication/welding/3D CAD, todėl turiu dirbti savo tvarkaraštį. Elektros sistema buvo kartu tam tikrą laiką dabar, bet mechaninis pusė visi, bet sustojo. Taigi aš pradėjau ieškoti kitų savo galimybes; pirkti prieš statyti. Po daug minties, aš nusprendžiau parduoti tai, ką aš turiu ir įsigyti gamybos motociklą.

Taigi su šiuo sprendimu, aš pradėjo pardavinėti viską. Mano eVFR važiuoklės, mano SV650, elektros dalys (variklis, reguliatorius, akumuliatoriai, įkroviklis BMS) ir mano neseniai įsigijo baterija bandymo įranga, kad galėčiau jį visą į naują dviratį. Aš raštuotas, pereinant nuo "pasidaryk pats" į gamybos būčiau nereikia bet mano įrangą. Aš vis dar išlaikyti Electro varomąją jėgą, LLC. Atidaryti ir buvo dar parduoda dalis, bet aš nemanau, kad aš būsiu kaip stipriai susiję su baterijų bandymų nuo šio taško į priekį. Aš vis dar turite prieigą prie mano bandymo įranga, jei reikia, kaip tai parduodama mano draugas vietoje.

Tada aš praleido praėjusį mėnesį arba tiek tiriant viską, ką galėjau apie visus dviračius galima. Aš perskaičiau atsiliepimus, bendravo su žmonėmis, kurie savo vieną, 3. šalys, kurios važinėtis vieną, stebėjo filmus, pažvelgė į technologijų viduje kiekvieną dalyką, pažiūrėkite, kas ateina su kiekvienu. Aš kalbėjau prekiautojams, pavyzdžiui, Harlan Flagg Holivudo Electrics ir tiesiogiai Brian ne Brammo. Pasvėrus visus Pro ir con vienas, manau, kad Empulse yra tai, ką aš ieškote, dviračiu.

Sakiau Brian kad aš norėčiau judėti į priekį, tačiau nėra Oregonas pardavėjai dar, kad mes bandėme išsiaiškinti, kaip gauti savo rankas ant vieno iki pavasario. Nes mano artumo Ashland, ir lankstumo laiku, Brian sakė, reikia leiskite man žinoti, jei yra kokių nors iš pirkimo rinkodara / inžinerija dviratį galimybes, jei vienas atėjo prieinama. Jis man pasakė laukti gali būti ilgas arba trumpas, bet aš nusprendžiau būti įdėti į laukiančiųjų sąrašą pamatyti, kas vyksta.

Po maždaug mėnesio sąraše, Brian leiskite man žinoti, kad ten buvo inžinerijos dviratis nėra. Jis gavo 500 mylių jį, bet yra kitaip visą gamybos modelis. Paprašiau savo "baltas triukšmas" apdaila. Jie ketina paleisti per savo QC departamentas visapusiškai išbandyti dviratį, ir leiskite man žinoti, kada tai galima Pickup arba jei jie bus atvyksta į Portland ir galėtų pristatyti.

Aš neturiu tvirtą idėją, kai aš turiu jį, bet aš manau, kovo pradžioje, tik laiko jojimo sezoną pradėti. Aš susijaudinęs pasakyti mažiausiai.

PS Aš išlaikyti šią svetainę sukurti ateities kartoms, o, bet aš tikriausiai nebus skelbti jokius daugiau eVFR susijusių tinklaraščio atnaujinimus.

EVFR 2.0: Statybos paketą

Tai buvo lėtas vasarą. Aš buvau pernelyg užsiėmęs, šią vasarą gauti daug padaryta ir Dovydas perkėlė savo parduotuvę. Aš ne posted pastaruoju metu, bet aš šokau dalykų įjungti ir išjungti. Aš taip pat buvo jojimo mano SV650 truputį. Tikrai džiaugiuosi, aš turiu tai praktikuotis, o dviratis yra baigtas. Aš mieliau sužinoti apie tai nei eVFR. Nenorėčiau, kad sumažės arba, bet aš mieliau lašas SV650 (Turi rėmo slankmačiai), nei eVFR su retais stiklo aptakas.

Keletą savaičių atgal aš nusprendžiau, kad aš norėjau dėžę savo ląsteles. Pasiskolinau spindulių matuoklis iš draugo. Tai AC impedanso matuoklis ir aš suprantu, tai nebus tiksliai man DC varža, tačiau jis leis man organizuoti ląsteles į grupes panašių IR vertybes. Aš praleido keletą naktų su mano draugė bandymai ląsteles ir raštu savo spindulių vertę jų (ji nuostabus!). Aš turiu ~ 150 ląstelių, matavimais nustatytas nuo 5,0-5.9mOhm ir kaip 30 tarp 6,0-6.9mOhm. Vienas aš maniau, buvo virš 7, bet buvo tik veda ne prijungti teisingai. Turėjau keletą ląstelių, kurios buvo bandymų ląstelės ir kai kurie rodė, žemos įtampos, tad nustatyti tuos skirta išbandyti ir toliau studijų / naikinimo.

Dabar, kad aš turėjo dėžės ląstelių, aš pastebėjau, kai kurie turėjo mažą skaičių rūdžių Specifikacijos ant jų. Nė vienas iš rūdžių buvo labai blogai, bet aš norėjau gauti paketą su tiek mažai arba jokių rūdžių ant jo, kaip įmanoma. Kai galų, kur taikomas epoksidinės, atrodo, buvo užteršti, o kai kuriais atvejais pasirodė tarp korpuso ir mėlyna plastikine danga. Po organizuojant ląsteles, Turiu ~ 165 ląstelių, kurios yra beveik 100% ir yra tarp 5,0 ir 7.0mOhm. Poilsio priedai ir bus naudojamas, jei man reikia pakeisti narvelį. Aš planuoju išleisti nedidelį paketą iš 16 ląstelių kartu 4s4p 1/2kwh susitarimą kaip bandymo pakuotėje, kad aš taip pat galite naudoti su nešiojamų inverteris (gali būti naudojamas kaip maža skubios pakuotės imti dviratį).

Taigi po rūšiavimo ląsteles, aš gavau vandens srove pjovimo vario buss baras de burred ir paruoštas surinkimui. Aš grupių tos pačios IR vertės susirinkimų kiekvienas paralelinių grupių. Tai padės užtikrinti, kad visi ląstelių dalintis dabartinis vienodai, kaip įmanoma. Manau, kad reikia šiek tiek ilgiau Nerūdijančio plieno varžtais. Sraigtai, kad atėjo su ląstelių atrodo visame atsižvelgdami į kokybė vietą, o kai kurie iš siūlų buvo lengvai atskiriamas. Nepaisant 2 varžtų klausimais, pakuotė atiteko kartu gerai ir Ji matuojama 36.38V (~ 3.3V/cell). Štai keletas pastato 11s5p mažesnį paketą (esantį virš variklio) nuotraukos:

11s5p rear pack half finished
11s5p rear pack half finished
11s5p rear pack half finished


11s5p rear pack
11s5p rear pack
11s5p rear pack

Aš ruošiuosi Dovydo rytoj ir sukant paketą per jį, kad galėtume pradėti plastikinių laikikliai / baterijos dėžutę.

Aš taip pat vėl pradėjo savo išleistuvo projektą. Aš surinko dauguma gabalus ir sujungti schema. Aš Dotarłeś pagalbos iš kelių draugų Bob Simpson ir Johnas Muchow (sukūrė CC400 išleistuvo turiu). Manau, mes spręsti bet kokius klausimus, kurie buvo išlikęs ir suprato paprastesnis būdas sustabdyti apmokestinimo, kai signalizacija suveikia. Aš turiu daug interlock rūšiuoti dabar. Žemos įtampos signalizacija, Per srovės signalizacija, Per temperatūros signalizacijos ir avarinio stabdymo visi laidinio skląsčio relės. Jei kuri nors iš jų sukelti, iš FET vartai yra traukiamas mažas ir iškrovimo sustoja. Į kontaktoriai tik ten prijungti / atjungti akumuliatorių, o ne nutraukti bandymą. Štai dalių ir schematiškai pic:

Discharger project

Bet kokiu atveju, tai jis dabar. Aš sumažinti savo socialinius įsipareigojimus ir atnaujino savo motyvaciją išleistuvo ir eVFR. Aš tikriausiai pradėti kurti didesnę priekinę paketą šią savaitę, jei aš turiu laiko.

EVFR 2.0: Mažoji pažanga, bet naujas dviratis

Aš atsiprašau, tai buvo, o nuo mano paskutinio atnaujinimo. Tai buvo labai užsiėmę ir gaila, pastaruosius keletą mėnesių. Mano teta mirė ir tada iš karto po, mano pusbrolis susirgo ir pasidavė. Aš nuėjau į mano tetos laidotuves, ir išvyko aplankyti mano pusbrolis, kol jis mirė. Maišomas su visais, kad turėjau 2 šeimos susiėjimuose dalyvauti, vienas iš Idaho ir vieną Montana, taip pat yra get-away mini atostogas Mano draugė gimtadienis. Jis nepaliko manęs daug laiko ne visi dirbti ant motociklo.

Atsižvelgiant į akumuliatoriaus, plastiko nebuvo nulukštenti dėl Draugaukime juda savo parduotuvę, todėl man reikia išsirinkti vietą, kuri gali padaryti tai už mane. Jis, laimei, gauti vario bussbars išdarinėtos, išsiuntė ir vandens srove sumažinti. Jie sėdi savo garaže dabar ir aš galiu pradėti grubus surinkimas mano pack. Noriu, kad atitiktų jų IR lygiagrečių grupių kaip arti kaip įmanoma, o aš išleidimą paketą kartu, kad srovė yra normalizuotas tarp lygiagrečių ląsteles. Po to, aš galiu ką nors stende testavimą visai elektros sistemą, o aš dirbu per ateinančius keletą mėnesių gauti plastikinį supjaustyti ir baterijos langelį sufabrikuota. Aš tikriausiai atnešti dviratį atgal į savo vietą.

Dėl nenumatytų šeimyninių aplinkybių, vasaros atostogos, perkraustymai, iš savo draugo parduotuvėje, aš turėjau įdėti ko ne šiek tiek daugiau. Na, mano akys vis dar prizą!

Aš nusprendė tarpu, kad būtų gerai gauti šiek sėdynės laiką, ir aš nusipirkau 2000 Suzuki SV650. Tai tarsi gatvės kovotojas su gražiu kanalėlių rėmo ir plika atrodo su apskrito žibintai. Aš pav, jei aš galiu eiti į / iš darbo, galiu bent kažkiek praktikos prieš mano kiti dviratis yra padaryta. Aš niežulys važiuoti, nes aš gavau mano pritarimo.

Bet kokiu atveju, tai jis dabar. Tikiuosi, aš būsiu dirba bussing baterijas už porą savaičių tarp žirgais.

image

EVFR 2.0: stiklo smagu!

Nuo Dave dirba baterija brėžinius, aš raštuotas Norėčiau sutelkti dėmesį į kitus dalykus, pavyzdžiui, stiklo ir priekinių žibintų. Kai aš pirmą kartą nustatyta viršutinė, ji neturi žibintai skyles jame. Aš nusprendžiau padaryti dvigubą žibintų konversiją, bet reikia stiklo pluošto šviesą į lauktuvės. Aš praleido paskutinę naktį darbo šiek tiek su Dave iškirpti žibintai skyles ir padaryti keletą kūginių įdėklai eiti aplink žibintus turiu. Mes taip pat lopas dujų bako įpylimo anga. Grįšiu penktadienį užbaigti su stiklo ir pradėti šlifavimo gaubtai.

headlight tapered inserts
gas tank fuel filler patch
Holes for the headlights in the VFR upper

Dual headlights in the VFR upper
Dual headlights in the VFR upper

Aš taip pat turiu lenktynių uodegą už dviratį, bet, deja, jis buvo pažeistas vežimo todėl tai turiu būti remontuojami. Džiaugiuosi, kad aš vis dar pluošto glassing dalykų. Štai jo pic dabar ir ką ji turėtų atrodyti, kai jos padaryta (pic iš dujų dviračiu vaikiną aš žinau).

my Race Tail
Pic of another bike with race tail

Taigi po visų stiklo remontas / pildymo / modifikacija padaryta, aš gausiu visi gaubtai montuojamas, gręžti ir nušlifuoti / Bondo-ED, todėl jie pasirengę dažai greitai. Tai tikrai pradeda formuotis.

Manau, kad bus išlaikyti jį balta, tai tikrai švarus išvaizdą. Aš galvojau, kai Vinilo grafika, pavyzdžiui, PCB projektavimas. Aš mačiau aplink vieną dieną ir rasti BMW Activee ir tai gana daug, ką turėjau mano galvoje. Paprasta sidabro nuspalvinta PCB pėdsakai baltame fone. Gražus ir švarus ir unikalus. Aš tiesiog gauti ką nors daryti vinilo palaikykite. Štai iš Activee pic (mandagumo e90post forume )

from here: http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=518814

Atgal nuo pertraukos

Aš persikėlė su GF prieš porą savaičių ir, deja, tarp pakavimo ir juda, turėjau stumti dviratį projektą skirta šiek tiek. Mano bičiulis taip pat turėjo didžiulį projektą darbe ir negalėjo dirbti su juo arba. Atrodo, kad jis grįžo į darbą šį savaitgalį ir kitą gauti viskas pradėjo vėl.

Norėčiau išbandyti mano baterijos truputį tai kitą savaitę savo laisvalaikį ir ką nors IR atitikimo / rūšiavimą. Taip pat norite gauti kai stiklo išgręžtas ir nušlifuoti.

Pradeda gauti vis daugiau ir daugiau susijaudinęs!

EVFR 2.0: įvairių pack Dizainas

Su ankstesniu pakuotės dizainas (trapecijos formos), tai buvo gražus paprasta forma, tačiau pakuotė montuojama rėmo tiek keistą ir buvo sunku, kad tilptų valdytojo ir įkroviklio. Aš pradėjau galvoti, gal tai būtų paprasta turėti baterijas iš L formos rūšiuoti aplink variklį. Nes ten ~ 10 "tarp rėmo pranešimų, aš raštuotas, mes galime gauti 5 ląstelės pločio palaipsniui konfigūracijos. Dabartinė tekėtų žemyn vieną pusę, iki kito ir ten bus 2 pakeliai esmės. Dangtis būtų paprasta ir tvirtinimo taškų pakuotėje būtų šalia kampai / pusių pakuotėje, kuri yra puikus stiprumo.

Aš praleido keletą Jaunavedžiams su mano bičiulių Travis (T2) rūšies tyčiojasi jį ir jis atrodė jai tinka. Norėdami įsitikinti, grįžau šeštadienį ir padarė masteliu maketą iš pakuotės su realių matmenų. Tiesiog kartono ir fonogramai šį kartą (puta buvo pernelyg sudėtinga).

Aš tilptų jį į dviratį ir tai tinka labai gerai iš tikrųjų. Ji hitai bakas dabar šonuose, tačiau yra keletas papildomos vietos pakuotėje, todėl aš manau, kad jums tinka idealiai. Bakas yra ne įrengti priekyje kalno arba, kad tai turėtų kelti tiek nuo rėmo. Manau, aš noriu pakuotės turi būti tik baterijos ir palikti kontaktorių ir BMS ribų. Tai tiesiog per sunku, kad tilptų visi, kad viduje ir padaryti gražią dangtelį jį. Valdiklis tinka ten, kur originalus radiatorius padarė, kuris yra gražus, nes jis gauna tonų oro srauto per šilumos kriaukle Nojus padarė. Įkroviklis gali eiti tiesiai prie šalia pakuotės apačioje kontrolierius. Net šakės suspaustas, ten apie 5-6 "horizontalaus klirensas.

T2 ir aš nusprendžiau, kad tai bus paskutinis paketas stilius. Jis ne tik supaprastinti montavimas ir padidinti konstrukcinį stiprumą, tačiau ji taip pat leidžia lengviau išsigalvoti paketą. Ji taip pat palieka erdvės toną pagal už dėžutę, kurioje yra BMS, DC-DC ir kai kurių kitų elektrinių komponentų sėdynės. Šią savaitę bus parengti modelį 3D ir turėti brėžinius mano bičiulių Dave dėl gamybos.

tons of room under the seat now
charger, pack and controller/heatsink. Perfect fit.
new battery pack shape mocked up and placed in the frame
nre pack mockup, a little tight on the top, but we oversized it a little.
nre pack mockup, a little tight on the top, but we oversized it a little.

WordPress temos

Twitter nuorodos powered by Tweet Šis v1.8.3 , WordPress plugin Twitter.