מתוך עם הישן ועם Empulse R

אז הגיע הזמן להיפרד לשלום מeVFR ולהגיד שלום לBrammo Empulse ר 2013

image

EVFR התחיל לפני כמה שנים ולאחר מכן שדרוג החל להגדיל את הביצועים וטווח. בין הישארות מחוץ לעבודה עסוקה ויש להם צד עסקי, לא היה לי הזמן הפנוי הנדרש כדי לסיים. אני כבר תלוי בחברים של EV שלי לCAD fabrication/welding/3D, כך שאני צריך לעבוד על לוח הזמנים שלהם. מערכת החשמל הייתה ביחד כבר כמה זמן, אבל בצד המכני יש את כל אבל הפסיק. אז התחלתי להסתכל על האופציות האחרות שלי; לקנות לעומת לבנות. אחרי הרבה מחשבה, החלטתי למכור את מה שיש לי ולרכוש אופנוע ייצור.

אז עם החלטה הזאת, שהתחלתי למכור כל דבר. המארז שלי eVFR, SV650, הרכיבים החשמליים (מנוע, בקר, סוללות, מטען BMS) וציוד הסוללה הבדיקות שנרכש לאחרונה שלי כך שאני יכול לשים את כל זה לכיוון האופניים החדשים. תיארתי לעצמי שעובר מDIY להפקה לא הייתי צריך את כל הציוד שלי. אני עדיין שמירה על הכוח מניע אלקטרו, LLC. פתוח ולא היו עדיין מוכר חלקים, אבל אני לא חושב שאני אהיה מעורב בבדיקת סוללה מרגע זה והלאה ככבדות. עדיין יהיו לי גישה לציוד הבדיקה שלי, אם אני צריך את זה, כפי שהוא נמכר לחבר שלי באופן מקומי.

אז אני ביליתי את החודש האחרון או כך לחקור כל מה שיכולתי על כל האופניים זמינים. קראתי את הביקורות, דיברתי עם אנשים שבבעלותם אחד, 3 מפלגות שרכבו אחד, צפו בקטעי וידאו, נראה לטכנולוגיה בתוך כל אחד, מסתכלים על מה שמגיע עם כל אחד. דיברתי עם סוחרים כמו הרלן פלאג של הוליווד אלקטרוניקה וישירות לבריאן בBrammo. לאחר שקילת כל הפרו של ו con של של כל אחד, אני מרגיש שEmpulse יש את מה שאני מחפש באופניים.

אמרתי לי בריאן שאני רוצה להתקדם, אבל אין סוחרי אורגון עדיין, אז ניסינו להבין איך לקבל את הידיים שלי על אחד לפני האביב. בגלל הקרבה שלי לאשלנד, והגמישות בזמן, בריאן אמר שהוא יודיע לי אם לא היו כל הזדמנויות של רכישת אופני שיווק / הנדסה אם אחד בא זמין. הוא אמר לי את ההמתנה יכולה להיות ארוכה או קצרה, אבל החלטתי לשים ברשימת ההמתנה כדי לראות מה קורה.

לאחר כחודש ברשימה, בריאן תן לי לדעת שיש אופני הנדסה זמינים. זה חייב 500 מייל על זה, אבל בדרך אחרת הוא מודל ייצור מלא. בקשתי לקצץ "הרעש לבן" שלהם. הם הולכים להפעיל אותו באמצעות מחלקת QC שלהם כדי לבדוק באופן מלא את האופניים, ויודיעו לי כאשר היא זמינה לאיסוף או אם הם יהיו הקרובים לפורטלנד ויכולים לספק.

אין לי רעיון מוצק של מתי אני אצטרך את זה, אבל אני מניח בתחילת מרץ, בדיוק בזמן לרכיבה בעונה להתחיל. אני מתרגש, בלשון המעטה.

נ.ב. אני אשמור את האתר הזה עד זמן למען הדורות הבאים, אבל אני כנראה לא יהיה פרסום כל עדכוני בלוג יותר eVFR קשורים.

EVFR 2.0: בניית חבילה

זה היה קיץ איטי. הייתי עסוק מדי בקיץ הזה כדי להספיק הרבה ודוד עבר חנותו. אני עדיין לא פורסם בזמן האחרון, אבל אני כבר עושה דברים לסירוגין. אני גם רוכב SV650 קצת. באמת שמח שקיבלתי את זה להתאמן על אילו האופניים הוא להיות גמורים. אני מעדיף ללמוד על זה יותר מeVFR. לא הייתי רוצה לרדת או, אבל אני מעדיף טיפה SV650 (יש מחווני מסגרת) מאשר eVFR עם מעטפת פיברגלס נדירה.

לפני כמה שבועות החלטתי שאני רוצה לסל התאים שלי. שאלתי מטר IR מחבר. זה מטר עכבת AC ואני מבין שזה לא מדויק לתת לי עכבת DC, אבל זה יאפשר לי לארגן את התאים לקבוצות של ערכי IR דומים. ביליתי כמה לילות עם החברה שלי בודקת את התאים וכתיבת ערך IR שלהם עליהם (היא מדהימה!). יש לי ~ 150 תאים שנמדדו בין 5.0-5.9mOhm וכמו 30 בין 6.0-6.9mOhm. אחד שחשבתי שהוא מעל 7, אבל היה רק ​​מוביל אינו מחובר בצורה נכונה. היה לי כמה תאים שהיו בדיקה תאים וחלק שמראים מתח נמוך, ולכן אני מגדיר אותם בצד לבדיקה ומחקר / הרס נוסף.

עכשיו שיש לי קופסות של תאים, שמתי לב כמה היה מספר קטן של מפרט חלודה עליהם. אף אחד מהחלודה היה רע מאוד, אבל אני רוצה לקבל את חבילה עם חלודה קטנה או לא כעליה ככל האפשר. כמה הקצוות שבו אפוקסי מוחל נראה כבר מזוהם, ובמקרים מסוימים הופיע בין המקרה וכיסוי פלסטיק כחול. לאחר שארגן את התאים, יש לי ~ 165 תאים שהם קרובים 100% והם בין 5.0 ו7.0mOhm. השאר הם תוספות וישמש אם אני צריך להחליף את תא. אני מתכנן לשים חבילה קטנה של 16 תאים יחד בהסדר 1/2kwh 4s4p כחבילת בדיקה שאני יכול גם להשתמש בממיר לכוח נייד (יכול לשמש כחבילת חירום קטנה כדי לטעון את האופניים).

אז לאחר מיון התאים, יש לי את הנחושת לחתוך סילון מים נשיקה בר זמזם דה ומוכן להרכבה. אני השתמשתי בקבוצות של אותו ערך IR להרכבה כל קבוצה מקבילה. זה יבטיח כי כל התאים חולקים הנוכחי כשווה ככל האפשר. אני חושב שאני צריך כמה ברגי נירוסטה ארוכים יותר. נראים הברגים שהגיעו עם התאים להיות בכל המקום בכל הקשור לאיכות, וחלק מהנושאים שהופשטו בקלות. למרות 2 סוגיות בורג, את חבילה הלכה יחד היטב וזה נמדד 36.38V (~ 3.3V/cell). הנה כמה תמונות של בניית חבילת 11s5p קטנה יותר (הממוקמת מעל המנוע):

11s5p rear pack half finished
11s5p rear pack half finished
11s5p rear pack half finished


11s5p rear pack
11s5p rear pack
11s5p rear pack

אני הולך מחר של דוד ולהפוך את חבילה אליו כדי שנוכל להתחיל בתיבת מחזיקי פלסטיק / סוללה.

אני גם מחדש התחלתי את הפרויקט הפורק שלי. אני כבר התאסף רוב החתיכות ולהרכיב סכמטי. אני כבר קיבלתי עזרה מכמה חברים בוב סימפסון וג'ון Muchow (שנועד פורק CC400 יש לי). אני חושב שהתייחסתי לכל נושאים שמשתהים והבנתי דרך קלה להפסיק לחייב כאשר אזעקה הופעל. יש לי סוג של משתלבים עכשיו. כל אזעקת המתח נמוך, אזעקה במהלך שוטף, אזעקה מעל הטמפרטורה ועצירת חירום מחווטים לממסר נעילה. אם מישהו מהם לעורר, השער של FET הוא משך נמוך, והפריקה מפסיקה. Contactors נמצא שם רק כדי לחבר / לנתק את הסוללה, ולא להפסיק את הבדיקה. הנה תמונות של החלקים ושל סכמטית:

Discharger project

בכל מקרה, זה מכיל לעת עתה. אני כבר לקצץ בהתחייבויות החברתיות שלי וחידשתי את המוטיבציה שלי לפורק וeVFR. אני בטח להתחיל לבנות את חבילה מול גדולה השבוע אם יש לי זמן.

EVFR 2.0: התקדמות איטית אבל אופניים חדשים

אני מצטער שזה כבר זמן מה מאז העדכון האחרון שלי. זה היה זוג אחרון עסוק מאוד ומצער של חודשים. הדודה שלי נפטרה ולאחר מכן זמן קצר לאחר, בת הדודה שלי חלתה ונכנעה. הלכתי להלוויה של הדודה שלי, והלכתי לבקר את בן דוד שלי לפני שהוא נפטר. מעורב עם כל זה, היה לי 2 מפגשים משפחתיים להשתתף, אחד באיידהו ואחד במונטנה, כמו גם חופשה מיני מקבלת משם ליום ההולדת של החברה שלי. זה לא השאיר לי הרבה זמן בכלל לעבוד על האופניים.

עם כל כבוד לסוללה, הפלסטיק לא הסתובב בגלל חבר שלי נע החנות שלו, אז אני צריך לחנות מסביב למקום שיכול לעשות את זה בשבילי. הוא לא, למרבה המזל, לקבל bussbars הנחושת נמשך, נשלח החוצה ולחתוך waterjet. הם יושבים במוסך שלי כרגע ואני יכול להתחיל הרכבה גסה של חבילה שלי. אני רוצה להתאים IR שלהם בקבוצות מקבילות קרוב ככל האפשר בזמן שאני מכניס את חבילה ביחד כל כך הנוכחי הוא מנורמל בין תאים מקבילים. אחרי זה, אני יכול לעשות כמה בדיקות ספסל של מערכת חשמל כל זמן שאני עובד בחודשי הזוג הבאים כדי לקבל לחתוך פלסטיק ותיבת סוללה מפוברק. אני כנראה אביא את האופניים בחזרה למקום שלי.

בשל החירום המשפחתי בלתי צפוי, חופשות הקיץ ומעבר של החנות של חבר שלי, אני כבר היו צריכים לשים את הדברים קצת יותר. נו טוב, העין שלי היא עדיין בפרס!

אני כבר החלטתי בתקופת ביניים שזה יהיה טוב כדי לקבל קצת זמן מושב, ואני קניתי סוזוקי SV650 2000. זה סוג של קרב רחוב עם מסגרת צינורי נחמדה ומראה עירומה עם פנס עגול. אני חושב שאם אני יכול ללכת ל/ מעבודה, אני יכול לפחות לקבל קצת תרגול בלפני האופניים האחרים שלי נעשה. אני כבר משתוקק לרכב מאז שקיבלתי את האישור שלי.

בכל מקרה, זה מכיל לעת עתה. אני מצפה שאני אעבוד על הסעות הסוללות במשך כמה שבועות שבבין הרכיבה.

image

EVFR 2.0: כיף פיברגלס!

מאז דייב הוא עובד על ציורי הסוללה, הבנתי שאני רוצה להתמקד בדברים אחרים כמו פיברגלס והפנסים. כשמצאתי ראשון העליון, אין לה חורים בפנסו. החלטתי לעשות גיור פנס כפול, אבל היה זקוק לזכוכית פלסטיק האורות לחרטום. ביליתי אתמול בלילה עובד קצת עם דייב לחתוך את חורי הפנס ולעשות קצת מוסיף מחודד ללכת סביב הפנסים שיש לי. אנחנו גם תוקנו חור מילוי מיכל הדלק. אני אחזור ביום שישי לסיים את פיברגלס ולהתחיל מלטש את מעטפת.

headlight tapered inserts
gas tank fuel filler patch
Holes for the headlights in the VFR upper

Dual headlights in the VFR upper
Dual headlights in the VFR upper

גם אני קיבלתי זנב מירוץ לאופניים, אך למרבה הצער הוא נפגע במשלוח אז זה חייב להיות מתוקן. אני שמח שאני עדיין דברים glassing סיבים. הנה תמונה שלו עכשיו, ומה זה אמור להיראות כאשר נעשה (תמונה היא מאופני גז של מישהו שאני מכיר).

my Race Tail
Pic of another bike with race tail

אז אחרי כל תיקון פיברגלס / המילוי / השינוי נעשה, אני אביא את כל מעטפת רכוב, קדח ושייף / בונדו-ED ולכן הם מוכנים לצבע בקרוב. זה באמת מתחיל לקבל צורה.

אני חושב שאני אשמור את זה לבן, זה נראה באמת נקי. חשבתי קצת גרפיקה ויניל, כמו עיצוב PCB. הביט סביבי יום אחד ומצאתי ב.מ. וו Activee וזה פחות או יותר מה שהיה לי בראש. כסף פשוט מוצל עקבות PCB על רקע לבן. יפה ונקי וייחודי. אני רק צריך להשיג את מישהו לעשות ויניל. הנה תמונה של Activee (באדיבות פורום e90post)

from here: http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=518814

בחזרה מהפסקה

אני עברתי לגור עם GF לפני כמה שבועות, ולמרבה הצער בין האריזה, ההובלה, הייתי צריך לדחוף את פרויקט האופניים בצד לקצת. חבר שלי גם היה פרויקט ענק בעבודה ולא יכל לעבוד על זה גם. נראה כאילו היא חזרה לעבודה בסוף השבוע הזה והבא כדי לקבל הדברים התחילו שוב.

אני רוצה לבדוק את הסוללות שלי קצת בשבוע הבא זה בשעתי הפנאי שלי ולעשות התאמת IR / מיון כלשהו. כמו כן רוצה לקבל קצת מפיברגלס קדח ושייף.

מתחיל לקבל יותר ויותר נרגש!

2.0 EVFR: עיצוב חבילה שונה

עם העיצוב הקודם חבילה (טרפז), זה היה פשוט צורה נחמדה, אבל את חבילה רכוב בתוך המסגרת קצת מוזרה ועשתה את זה קשה כדי שיתאים בבקר והמטען. התחלתי לחשוב, אולי זה יהיה פשוט יותר לקבל את הסוללות במעין צורת L סביב המנוע. מאז יש ~ 10 "בין הודעות המסגרת, חשבנו שאנחנו יכולים לקבל רחבים 5 תאים בתצורה מעד. הנוכחי יזרום למטה בצד אחד, את השני ולא תהיינה 2 חפיסות במהות. המכסה תהיה פשוט ונקודות ההרכבה לחבילה תהיה ליד הפינות / הצדדים של את חבילה, וזה נהדר עבור כוח.

ביליתי כמה הזוג נקברו במכתש עם חבר שלי סוג טראוויס (T2) של לעג אותו וזה נראה כאילו זה לנכון. כדי לוודא, שחזרתי ביום שבת ועשיתי דגם לקנה המידה של את חבילה עם ממדים אמיתיים. רק קרטון וקלטת הזמן הזה (ליבת קצף הייתה מסובכת מדי).

אני מתאים אותו לאופניים וזה יתאים די טוב דווקא. הוא פוגע בטנק כרגע בצדדים, אבל יש כמה שטח נוסף בחבילה, כך שאני חושב שזה יתאים למושלם. הטנק הוא לא הותקן בם מול הר או, אז זה צריך להעלות קצת את המסגרת. אני חושב שאני רוצה את חבילת להיות רק הסוללות ולהשאיר את מגען וBMS בחוץ. זה פשוט קשה מדי כדי להתאים את כל זה בפנים, ולהפוך את מיכסה נחמדה בשבילו. בקר מתאים בדיוק איפה שהרדיאטור המקורי עשה, וזה נחמד, כי הוא מקבל טונות של זרימת אוויר דרך גוף הקירור של נח עשה. המטען יכול ללכת ממש מתחת הבקר קרוב לתחתית החפיסה. אפילו עם המזלגות דחוסים, יש בערך 5-6 "של פינוי אופקי.

T2 ואני החלטתי שזה יהיה בסגנון חבילה הסופי. לא רק שהיא מפשטת את ההתקנה ולהגדיל את הכוח מבני, אבל זה גם עושה את זה יותר קל לפברק את חבילה. זה גם משאיר המון מקום מתחת למושב לתיבה המכילה את BMS, DC-DC ועוד כמה רכיבים חשמליים אחרים. אנחנו נהיה בניסוח המודל ב-3D השבוע ויש לי הציורים לחבר שלי דייב לייצור.

tons of room under the seat now
charger, pack and controller/heatsink. Perfect fit.
new battery pack shape mocked up and placed in the frame
nre pack mockup, a little tight on the top, but we oversized it a little.
nre pack mockup, a little tight on the top, but we oversized it a little.

ערכות נושא WordPress

קישורי טוויטר מופעל על ידי ציוץ v1.8.3 זה, תוסף וורדפרס עבור טוויטר.