Ven se starým a s Empulse R

Takže nastal čas rozloučit se mé eVFR a pozdravit do 2013 Brammo Empulse R.

image

EVFR začal před několika lety, a pak upgrade začala ke zvýšení výkonu a dosahu. Mezi pobyt obsazeno mimo práci a mají vedlejší činnost, neměl jsem náhradní čas potřebný k dokončení. Byl jsem závislý na EV kamarády z dolu na fabrication/welding/3D CAD, takže musím pracovat na svém plánu. Elektrický systém byl spolu nějakou dobu, ale mechanické strana má všechny ale zastavil. Tak jsem se začal dívat na mé jiné možnosti; koupit oproti verzi. Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl prodat to, co mám a koupit výroby motocyklu.

Takže s tímto rozhodnutím, začal jsem prodávat všechno. Můj eVFR podvozek, můj SV650, elektrické součásti (motor, regulátor, baterie, nabíječka BMS) a moje nedávno získal baterie zkušební zařízení tak, že jsem to všechno mohl dát k novým motocyklem. Myslel jsem, že přechod z DIY do výroby bych provede některý z mého zařízení. Jsem stále držet Electro hybná síla, LLC. Otevřít a byly stále prodávají díly, ale nemyslím si, že budu jako těžce zapojený s testováním baterií od této chvíle. Budu i nadále mít přístup k mé zkušební zařízení, pokud potřebuji ho, jak je to se prodává s kamarádem na místě.

Pak jsem strávil poslední měsíc nebo tak nějak zkoumat všechno, co jsem mohl, o všech kol k dispozici. Četl jsem recenze, mluvil s lidmi, kteří vlastní jednu, třetí strany, aby jel jeden, sledoval videa, podíval se do technologie uvnitř každé z nich, podívejte se na to, co přichází s každou z nich. Mluvil jsem s prodejci, jako je Harlan Flagg Hollywood Elektrika a přímo k Brianovi na Brammo. Po zvážení všech pro a proti je každého, mám pocit, že Empulse má to, co jsem hledal na kole.

Řekl jsem Brianovi, že bych chtěl posunout vpřed, ale nejsou tam žádné dealery Oregon dosud, takže jsme se snažili přijít na to, jak dostat své ruce na jednom před jaře. Vzhledem k mé blízkosti Ashland, a flexibility na čase, Brian řekl, že dejte mi vědět, jestli tam byly nějaké příležitosti včetně a marketing / inženýrské kole, pokud jeden přišel k dispozici. Řekl mi, že čekání může být dlouhé nebo krátké, ale rozhodl jsem se dát na čekací listině vidět, co se stane.

Po asi měsíci na seznamu, Brian, dejte mi vědět, že tam byl inženýrské kolo k dispozici. Má to 500 mil na to, ale je jinak plná výrobní model. Požádal jsem svého "White Noise" obložení. Chystají se spustit přes jejich QC oddělení, aby plně otestovat na kole, a dejte mi vědět, kdy je k dispozici pro vyzvednutí, nebo v případě, že by se přichází do Portlandu a mohl dodat.

Nemám pevnou představu o tom, kdy budu mít, ale já bych asi na začátku března, právě včas na koni sezónu začít. Jsem nadšený, že přinejmenším.

PS Budu držet tento web se chvíli pro příští generace, ale pravděpodobně nebudou vysílání žádné další eVFR souvisejících aktualizací blogu.

EVFR 2.0: Budování balení

Byl to pomalý léto. Byl jsem příliš zaneprázdněn, letos v létě se hodně udělat a David pohnul obchod. Jsem neodeslal v poslední době, ale já jsem dělal věci, zapnutí a vypnutí. Také jsem byl na koni můj SV650 trochu. Opravdu rád, že jsem to praktikovat na, zatímco kolo je dokončena. Raději bych se dozvědět o tom, než eVFR. Já bych nechtěl ani kapka, ale já bych raději upustit SV650 (má rám posuvníky) než eVFR se vzácnými sklolaminátových kapotáž.

Před několika týdny jsem se rozhodla, že chci, aby popelnice své buňky. Půjčil jsem si IR metr od přítele. Je to AC impedance metr a já si uvědomuji, že nebude přesně dej mi impedance DC, ale to mi umožní organizovat buňky do skupin s podobnými IR hodnot. Strávil jsem několik nocí s testováním moje přítelkyně buňky a psaní jejich IR hodnotu na ně (to je úžasné!). Dostal jsem ~ 150 buněk, které měří mezi 5.0-5.9mOhm a jako 30. mezi 6.0-6.9mOhm. Jednou jsem myslel, že je vyšší než 7, ale jen kabely správně připojené. Měl jsem nějaké buňky, které byly testovací buňky a některé, které byly ukazuje nízké napětí, tak jsem ty určené pro testování a další studijní / zničení.

Teď, když jsem měl krabice buněk, jsem si všiml, někteří měli malý počet rzi specifikace na ně. Žádný z rzi bylo velmi špatné, ale chtěl jsem se dostat balíček s jak malou nebo žádnou rez na to, jak je to možné. Některé z konců, kde se uplatňuje epoxidové Zdá se, že byly kontaminovány, a v některých případech se objevily mezi pouzdrem a modrým plastovým krytem. Po uspořádání buněk, musím ~ 165 buněk, které jsou téměř 100% a jsou mezi 5,0 a 7.0mOhm. Zbytek jsou doplňky a bude použit, když je třeba vyměnit buňku. Mám v plánu na uvedení malé balení 16 buněk společně v 4s4p 1/2kwh uspořádání jako testovací balení, které mohu také použít s měničem pro přenosné napájení (může být použit jako malý nouzový balíček pro nabíjení na kole).

Takže po třídění buněk, mám řezu měď voda-jet Buss-bar de-otřepů a je připraven k montáži. Použil jsem skupiny stejné IR hodnotu k montáži každý s paralelními skupinami. Tím se zajistí, že všechny buňky sdílet aktuální jako stejně jak je to možné. Myslím, že potřebuji nějaké delší šrouby z nerezové oceli. Šrouby, které přišly s buňkami se zdají být všude s ohledem na kvalitu, a někteří z nití byly snadno odstraněny. Přes dva šrouby otázek, balení šli spolu dobře a to měří 36.38V (~ 3.3V/cell). Zde je několik fotografií z výstavby 11s5p menší balení (umístěné nad motorem):

11s5p rear pack half finished
11s5p rear pack half finished
11s5p rear pack half finished


11s5p rear pack
11s5p rear pack
11s5p rear pack

Chystám se zítra Davida a otočením balíček k němu, takže můžeme začít na poli plastové držáky / baterie.

Také jsem znovu začal svou vykladače projekt. Jsem shromáždil většinu kusů a dát dohromady schéma. Já jsem dostal pomoc od několika přáteli Bob Simpson a John Muchow (navrhl CC400 vybíječ jsem dostal). Myslím, že jsme řešit žádné problémy, které byly přetrvávající a přišel jednodušší způsob, jak zastavit nabíjení, když je spuštěn alarm. Mám jakési blokování právě teď. Alarm nízkého napětí, přes-proud alarm, překročení teploty alarm a nouzového zastavení jsou zapojeny do blokovacího relé. Je-li některý z nich spustit, brána FET je vytáhl nízká, a vybíjení se zastaví. Stykače jsou zde jen připojit / odpojit baterii, a ne k zastavení testu. Tady je pic z částí a schématu:

Discharger project

Mimochodem, to je pro tuto chvíli. Jsem snížit na mé sociální závazky a obnovil svou motivaci pro výsypky a eVFR. Budu asi začít budovat větší přední balíček tento týden, pokud mám čas.

EVFR 2.0: Pomalý pokrok, ale nový motocykl

Je mi líto, že to bylo, když od mé poslední aktualizace. Bylo to velmi rušné a nešťastné posledních pár měsíců. Moje teta zemřela a krátce po něm, můj bratranec onemocněl a podlehl. Šel jsem do mé tety pohřbu, a šla navštívit svou sestřenici, než zemřel. Smíšené se všemi, že jsem měl dva rodinné oslavy zúčastnit, jeden v Idaho a jeden v Montaně, stejně jako get-pryč mini dovolenou na narozeniny mé přítelkyně. Nebylo mi nechal spoustu času vůbec do práce na kole.

S ohledem na baterii, plastový nebyl frézované kvůli můj kámoš pohybu svůj obchod, takže musím porozhlédnout po místě, které může dělat to pro mě. On dělal, naštěstí se měděné bussbars vyvodit, poslal ven a vodním paprskem řezat. Oni sedí v mé garáži a teď můžu začít hrubou montáž mé smečky. Chci, aby odpovídaly jejich IR v paralelních skupinách tak blízko, jak je to možné, když dávám balení společně, takže aktuální je normalizován mezi paralelními buňkami. Za to, že mohu udělat nějaké zkušební stolici celého elektrického systému, když jsem pracovat během příštích pár měsíců, aby se plastový střih a baterie box vymyslel. Budu asi přivést na kole zpět na své místo.

Vzhledem k neočekávaným rodinných nouze, letní prázdniny a přemístění obchodu mého přítele, jsem musel dát věci pryč trochu víc. No, moje oko je stále na cenu!

Rozhodl jsem se v mezidobí, že by bylo dobré, aby si nějaký čas sedadlo, a jsem si koupil 2000 Suzuki SV650. Je to jakési pouliční rváč s pěkným trubkový rám a pouhým pohledem s kruhovým světlometu. Počítám, jestli můžu jít do / z práce, můžu aspoň nějakou praxi v před mé druhé kolo je hotovo. Byl jsem dočkat, až jezdit, protože jsem dostal souhlas.

Mimochodem, to je pro tuto chvíli. Očekávám, že budu pracovat na bussing baterie pro pár týdnů mezi koni.

image

EVFR 2.0: Fiberglass zábava!

Vzhledem k tomu, Dave pracuje na výkresech baterie, myslel jsem si, že soustředit se na jiné věci, jako jsou skleněné vlákno a světlomety. Když jsem poprvé zjistil horní, to neměl světlometů díry v něm. Rozhodl jsem se udělat dvojí konverzi světlometů, ale potřeboval laminát světla do kapotáže. Strávil jsem včera v noci pracovat trochu s Davem vystřihnout světlomety díry a udělat nějaké kuželové vložky jít kolem reflektorů jsem dostal. Jsme také oprava na nádrž plnicí otvor. Vrátím pátek skončit laminátu a začít broušení na kapotáže.

headlight tapered inserts
gas tank fuel filler patch
Holes for the headlights in the VFR upper

Dual headlights in the VFR upper
Dual headlights in the VFR upper

Také jsem dostal závodní ocas na kole, ale bohužel to byla poškozena při přepravě, takže to musí být opraveny. Jsem rád, že jsem stále vláken zasklení věci. Tady je pic z toho teď, a co by to mělo vypadat, když jeho práce (pic je z plynu kole chlapa vím).

my Race Tail
Pic of another bike with race tail

Takže po tom všem opravy sklolaminátu / plnění / úprava se provádí, budu mít všechny aerodynamické kryty namontovány, vrtat a brousit / Bondo-ed, takže jste připraveni na barvy brzy. Je to opravdu začíná rýsovat.

Myslím, že ho nechám bílý, je to opravdu čistý vzhled. Myslel jsem, že některé vinylové grafiky, jako návrh desek plošných spojů. Rozhlédl jsem se jeden den a našel BMW ActiveE a to je přesně to, co jsem měl na mysli. Jednoduché stříbro ve stínu stopy PCB na bílém pozadí. Pěkný a čistý a jedinečný. Budu muset sehnat někoho, kdo by na vinylu. Tady je pic z ActiveE (s laskavým svolením e90post fóru )

from here: http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=518814

Zpět z přestávky

Přestěhovala jsem se s GF před pár týdny a bohužel mezi balení a stěhování, musel jsem tlačit projekt kole stranou na chvíli. Můj kamarád měl také velký projekt v práci a nemohl pracovat na tom jeden. Vypadá to, že je zpátky do práce o víkendu a další, aby se věci začaly opět nahoru.

Chtěl bych vyzkoušet moje baterie trochu to příští týden na svém volném čase a udělat nějaké IR odpovídající / třídění. Také chtějí, aby se některé z sklolaminátu vrtaných a pískem.

Začíná být více a více nadšen!

EVFR 2.0: Různé design balení

S předchozím balení návrhu (lichoběžníkové), to byl pěkný jednoduchý tvar, ale balíček namontován uvnitř rámu trochu divné, a proto je obtížné, aby se vešly do regulátoru a nabíječky. Začal jsem přemýšlet, možná, že by bylo jednodušší mít baterie v jakémsi tvaru L kolem motoru. Vzhledem k tomu, že je ~ 10 "mezi sloupky rámu, myslel jsem, že můžete získat 5 buněk široký rozložené konfiguraci. Proud by tekl dolů na jedné straně, a to až k druhé a tam bude 2 balení podstatě. Víko by být jednoduché a montážní body pro balení by být v blízkosti rohů / stranách obalu, který je skvělý pro sílu.

Strávil jsem některé snoubí s mým kámošem Travis (T2) druhu zesměšňovat ji a vypadalo to, jako by za vhodné. Abyste se ujistili, jsem se vrátil v sobotu a udělal maketě v měřítku smečky se skutečnými rozměry. Jen lepenka a páska tentokrát (pěnové jádro bylo příliš komplikované).

I vejde do motorky a hodí docela dobře ve skutečnosti. To zasáhne tank hned po stranách, ale tam je nějaký prostor navíc v balení, takže si myslím, že budu fit perfektní. Nádrž není vybavena přední mount buď, takže by to mělo zvýšit trochu z rámu. Myslím, že chci pack být jen baterie a nechte stykač a BMS venku. Je to prostě příliš těžké, aby se vešly všechny ty vnitřní a udělat pěkný víko pro něj. Regulátor se hodí tam, kde původní chladič udělal, což je příjemné, protože se dostane tun proudění vzduchu přes chladič Noe vyrobené. Nabíječka může jít přímo do regulátoru v dolní části obalu. Dokonce se vidlice stlačený, tam je asi 5-6 "horizontální vůle.

T2 a rozhodl jsem se, že to bude konečný styl balení. Nejen, že zjednodušuje montáž a zvyšuje pevnost konstrukce, ale také usnadňuje výrobu balení. To také ponechává spoustu prostoru pod sedadlem pro pole, které obsahuje BMS, DC-DC a některé další elektrické komponenty. Budeme vypracování modelu ve 3D tento týden a mají výkresy mého kamaráda Dave pro výrobu.

tons of room under the seat now
charger, pack and controller/heatsink. Perfect fit.
new battery pack shape mocked up and placed in the frame
nre pack mockup, a little tight on the top, but we oversized it a little.
nre pack mockup, a little tight on the top, but we oversized it a little.

WordPress Témata

Twitter odkazy poháněné Tweet To v1.8.3 , WordPress plugin pro Twitter.